Warning: array_merge(): Argument #1 is not an array in /home/users/xmagpoprawska/public_html/blog/wp-content/themes/themify-ultra/theme-functions.php on line 2593

Zaprojektuj swoje lepsze życie!

Nasze organizmy wiedzą doskonale
co jest dla nich dobre. 

Pomóżmy im powrócić do równowagi,
a dadzą nam siłę w walce o nasze marzenia.

„Jeśli zawsze robisz to, co zawsze robiłeś,
zawsze będziesz otrzymywał, co zawsze otrzymywałeś”
  Ewa Foley

 

PROCES ZMIAN

Nie jest to blog poświęcony wyłącznie odżywianiu. Z założenia nie ma być to też typowa książka kucharska, z przepisami na każdy dzień. Jest to raczej elementarz zdrowego gotowania i żywienia, który ma wyrobić dobre nawyki, jakie utrwalą się i spowodują inną, lepszą jakość życia. Niech to będzie blog o procesie zmian, które przywrócą nam zdrowie, radość życia i utracone marzenia. Często mamy wrażenie, że nasze życie wymyka nam się spod kontroli, że ktoś czy coś nami kieruje. Kiedy jest dobrze płyniemy na fali i nie skupiamy uwagi na tym, tylko korzystamy z dobrodziejstw pełną piersią. Ale kiedy przychodzą ciężkie dni: smutku, choroby, problemów materialnych, napięć emocjonalnych, permanentnego zmęczenia, gniewu zaczynamy szukać przyczyn, zastanawiać się dlaczego mnie to spotkało. Często znajdujemy źródła kłopotów  wszędzie, tylko nie w nas samych. Jeśli nie możemy zmienić całego świata, zacznijmy od siebie.

 

DIETA NASZYM FUNDAMENTEM

A od czego? Od diety, bo jedzenie jest naszym fundamentem. Zgodnie z makrobiotyką „wszystko, cokolwiek otrzymujemy w formie pożywienia, a także wszystko, co przyjmujemy z zewnątrz, jak woda, powietrze, wibracje kosmiczne – wszystko to wywołuje w nas określone zmiany. (…) Stajemy się tym, co jemy, ponieważ przetwarzamy to, co wchłaniamy z otoczenia. Inaczej mówiąc, jesteśmy odbiciem tego, co przyjmujemy z zewnątrz. Podczas gdy na wiele czynników środowiska zewnętrznego nie mamy bezpośredniego wpływu, to o pożywieniu w dość dużym stopniu możemy decydować sami.” (Stanisława Olko „Makrobiotyka w polskiej kuchni”).

 

CZYM JEST ZDROWIE?

Pożywienie wpływa bezpośrednio na nasze zdrowie. Człowiek zdrowy to ten, który miewa od czasu do czasu drobne dolegliwości, zakłócenia energetyczne, gorsze samopoczucie. Będąc świadomą swoich błędów osobą jest w stanie wprowadzić korekty w sposobie życia, myślenia i odżywiania.

Ale jeśli ten proces jest permanentny, chodzimy po lekarzach z nadzieją na zdiagnozowanie źródła dolegliwości, a otrzymujemy tylko leki na syndromy i oczekiwana poprawa nie przychodzi, powinniśmy zmienić wszystko. Zgodnie z makrobiotyką jest siedem wyznaczników zdrowego człowieka: brak zmęczenia, dobry apetyt, dobry sen, dobra pamięć, dobry humor, szybka decyzja i działanie, sprawiedliwość i szacunek dla siebie i innych.

 

DOBRE NAWYKI

Pierwszy krok na drodze do tego celu to odżywianie. Wpływa ono na nasze zdrowie i emocje, wibracje naszego ciała mają odzwierciedlenie w naszych relacjach z innymi ludźmi. Poczucie własnej wartości i kontakty z innymi mają wpływ na nasze sukcesy w życiu osobistym i zawodowym. Warto o to zadbać, szczególnie jeśli wszystkie dotychczasowe działania, nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Nie dajcie sobą kierować, ulegać manipulacjom, nie wierzcie w kłamliwe reklamy, zakłamane przekazy. Wsłuchajcie się siebie. Czytajcie etykiety na produktach. Wasz organizm wie doskonale co jest dla niego dobre, tylko musicie mu pomóc.

 

NIE BÓJCIE SIĘ ZMIAN

Przeszłam tą drogą i dlatego potrafię otwarcie o tym mówić. Zapraszam Cię do odbycia tej wędrówki razem ze mną. Do wspólnego projektowania lepszych wersji nas samych: dla naszych dzieci, partnerów, bliskich, nieznajomych. Dobra energia zawsze do nas powróci. Nie bójcie się, bo nie zabraknie życzliwych osób. Mam nadzieję, ze tego bloga napiszemy wspólnie. Liczę na Twoje komentarze, uwagi, pytania. Bo co mamy do stracenia, to życie w którym nie czujemy się dobrze? Czy warto się go trzymać, tylko dlatego że paraliżuje nas strach przed tym co nieznane?

Powodzenia!!!

Geneza Bloga

NAZYWAM SIĘ MAGDALENA POPRAWSKA.

Dla ZUSu i Urzędu Skarbowego jestem dłużnikiem. Dla banków niewiarygodnym klientem, bez zdolności kredytowej.

W książeczce zdrowia mojej córki – zawód matki: artystka. Zapytali w czasie akcji porodowej, to palnęłam bez zastanowienia. Dość trafnie określa to wszystkie moje zawody: fotograf, grafik komputerowy, menadżer kultury, fundraiser, koordynator projektów, projektant i aranżer wystaw, przedsiębiorca.

Dla mojej trzyletniej córeczki jestem mami, najlepszą jaką potrafię w danej chwili być. Dla mojego partnera kochaną Magi, twardą opoką, o którą rozbijają się wszystkie fale i okręty.

Jestem kobietą, która szuka nowej formuły na lepsze życie, aby podołać wszystkim przypisanym mi rolom jak najlepiej. Intensywnie pracuję nad swoim rozwojem. We wszystkim jestem sobą. Życie jest dla mnie drogą w dążeniu do lepszej wersji samej siebie. Staram się to robić na wiele sposobów: szczerością, otwartością na nową wiedzę, szacunkiem, ciekawością i tolerancją na przychodzących w moje życie ludzi.

Od blisko 20 lat jestem makrobiotyczką i wcielam w życie ideę zdrowego stylu żywienia.

Po tym jak sama wyleczyłam się jedzeniem, chciałabym się tą wiedzą dzielić. Dlatego jestem tu i teraz.

Zapisz się i odbierz ebook

Dołącz do newslettera mojego bloga i w prezencie odbierz ebook
„Dieta oparta na odkwaszaniu”

ksiazka


Warning: array_merge(): Argument #1 is not an array in /home/users/xmagpoprawska/public_html/blog/wp-content/themes/themify-ultra/theme-functions.php on line 2593